Pyramidy v Postoupkách
"Lidstvo by mělo neomezené možnosti, kdyby dokázalo omezit možnosti omezenců"

Tipy na výlety a restaurace v okolí

Tipy na kvalitní a prověřené  restaurace

Restaurace Bezměrovský dvůr
www.bezmerovskydvur.cz

Bezměrov 36/103  Kroměříž
Ukázat na mapě
GPS: 49°19’46.908N, 17°20’5.497E

 

 

Tipy na výlety v okolí

Zámecké zahrady v Kroměříži
Olomoučtí arcibiskupové věnovali nemalé prostředky na zvelebení svého reprezentačního sídla a využívali pro jeho budování služeb nejpřednějších umělců, architektů a inženýrů své doby. Mnozí se vyznačovali velkým zaujetím pro zahradní umění, které bylo považováno za vrcholnou disciplínu uměleckou, ale i filozofickou a technickou. V Kroměříži se tak zachovaly dvě její vrcholné formy – formální barokní Libosad reprezentovaný Květnou zahradou a Podzámecká zahrada jako bohatý, přírodně krajinářský park 19. století.
Více informací na www.zamek-kromeriz.cz/zahrady/

Arcibiskupský zámek v Kroměříži
Arcibiskupský zámek je dominantou jednoho z nejatraktivnějších měst na  Moravě a hlavním magnetem návštěvníků historického komplexu, v rámci něhož byl spolu se svými zahradami zapsán v roce 1998 na  seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Více informací na www.zamek-kromeriz.cz

 

Koupaliště Chropyně
Voda ve všech bazénech je vyhřívaná za použití tepelných čerpadel. K dispozici jsou zábavné vodní atrakce. Sklouznout se můžete na tobogánu, zalozit na lezecké stěně, relaxovat na masážních lavicích nebo v divoké řece. Pro nejmenší je připraveno brouzdaliště s „Beruškou“ a malý bazén se širokou skluzavkou. Kromě vodních atrakcí můžete využít hřiště na plážový volejbal a hřiště na míčové hry.
Více informací na  www.smmchropyne.cz/koupaliste.php